BURS İMKANLARI

      Yüksek  Öğrenim  Kredi  ve Yurtlar  Kurumu, başvuru  koşullarına uyan öğrencilere  burs, öğrenim ve katkı kredisi vermektedir.  Müracaatlar  www. kyk.gov.tr  internet adresinden yapılmaktadır.  Ayrıca, öğrencilerimiz birçok kamu ve özel sektör kuruluşları, dernek, vakıf  ve şirketler tarafından burs  veya kredi imkanlarındanda yararlanmaktadır.


    ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ YEMEK BURSU

   Yemek  bursu için başvuru koşulları koşulları uygun olan  öğrenciler Fakülte ve  Yüksek Okul'ların öğrenci işlerinden temin ettikleri  başvuru formu ve istenilen belgeler ile birlikte  Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı'na başvuru yapabilmektedir.


     ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ'NDE KISMİ ZAMANLI ÇALIŞMA

    Üniversitemiz  öğrencileri, Sağlık, Kültür ve  Spor  Daire  Başkanlığı'na müracaat ederek, ders dışı zamanlarında ilgi ve yeteneklerine göre, üniversitemizin çeşitli birimlerinde ücretli olarak çalışabilmektedir.


      YURT  İMKANLARI

     Üniversitemiz  öğrencileri   Yüksek  Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Adana İl Müdürlüğü'ne ait yurtlarda kalabilmektedir. Balcalı Kampüsü içerisinde yer alan Fevzi  Çakmak  Yurdu 6 bloktan oluşmaktadır. Ayrıca, şehir merkezinde kız öğrenciler için  Hacı  Sabancı, erkek öğrenciler için ise Sümer Yurdu hizmet vermektedir. Kız öğrenciler için  Hacı Sabancı, erkek öğrenciler için ise  Sümer Yurdu hizmet vermektedir. Kız öğrenci yurtlarının kapasitesitoplam 3535, erkek öğrenci yurtlarının kapasitesi ise 1278'dir. Ceyhan'da ise ikisi kız birisi erkek öğrenciler için üç bloktan oluşan Ceyhan Yurdu, 171 kız, 330 erkek öğrenci barındırma kapasitesine sahiptir.